Skip to main content

Topic: HK 450GT set up (Read 13109 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: HK 450GT set up

Reply #45
sve je to isto smece i hk i copterx i tarot kolko god vi mislili da je jedan kvalitetniji od drugih
moje misljenje je da je sve to isto losa kineska kopija aligna

da ne ispadne da pricam gluposti evo jedan od xxxx linkova kvaliteta  tarota naspram ostalih kopija

http://myrcguide.com/index.php?topic=10553.0

lose vide
losa zavrsna obrada
malo predugacke vide feathering shafa
fali komad na padels-ima
itd. itd.

Ne pričaj gluposti.
Loši šarafi su i na Alignu
Loša završna obrada se može zalomiti i Alignu (npr. na Prou V2 s 3GXom često dođe spigan maingear, krivo izbušene rupe na canopyju, katastrofalno izvitoperen canopy).
Osim toga, uzmi u obzir da postoji lošija, budget varijanta Tarota, Pro V1 u tom slučaju ne košta čak ni 100$ već oko 80 i opet je miljama bolji od HK, CopterX itd.
Tarot je skoro uz bok Alignu (koji također nije savršen), no razlika je zanemariva s obzirom na cijenu.
Nemoj sad još više zbunjivat početnike...

Evo samo npr.:
http://helifreak.com/showthread.php?t=373218

I ovo je jedan od hrpe slučajeva.
MAK Zapad

Odg: HK 450GT set up

Reply #46
tarot moze biti uz bok hk i copteru ali alignu tesko

pa sta su proizvodjaci budale da stave cijenu od 100 dolara za tarot koji je "uz bok" alignu
a align 300

nemoj biti smijesan

al dobro neda mi se natezat  imas pravo TAROT JE ZAKON i sad si odmah idem kupit jednog da mogu i ja mislit da imam heli koji je ko i align bok uz bok :D :D :D

zivio  ;)

Odg: HK 450GT set up

Reply #47
Bas ste djeca.....kupis HK, znas da imas smece i miran si  :D

Odg: HK 450GT set up

Reply #48
Ne zoki, ti imaš pravo...
Ti mlataraš, ja govorim iz iskustva. Daj neki video da vidimo kak lete ti tvoji HKi i CopterXovi ;)
MAK Zapad

Odg: HK 450GT set up

Reply #49
 :)

Odg: HK 450GT set up

Reply #50
Ne zoki, ti imaš pravo...
Ti mlataraš, ja govorim iz iskustva. Daj neki video da vidimo kak lete ti tvoji HKi i CopterXovi ;)

pa znam da imam pravo  :D :D :D

forum je tu da se raspravlaj ja imam svoje misljenje ti svoje
a ni na kraju pameti mi nije da sad trcim snimat da bi tebi dokazao kako moj helikopter leti
ali nadam se da cemo se jednog dana sresti na nekom druzenju da vidis moj copterx kako radi

Odg: HK 450GT set up

Reply #51
Kh,kh...ajmo djeco ;D bez svadjanja ???... ;)                                                                                                                                      

Dosta se tu na forumu raspravljalo o kvaliteti hk, copterx-a i njihovih mana i dalo se zakljucit
da svi oni patu od manjka QC-a.   Ali opet nista sto se ne moze rjesit.
Jest da malo vise vremena zahtjeva da se takav heli uspjesno sastavi ali svi oni na kraju lete manje-vise uspjesno. ;D

 Ovdje se previse neki proizvodjaci etiketiraju kao "smece"sto po meni vrijedi jedino za helikoptere igracke (dakle za one koji nisu CP) a ipak se i HK i Copterx i Tarot i ne znam ti ja sta vec ne, prodaju i lete sto se ljepo moze vidjet i na toliko Youtube kanala i postova sa stranih foruma. Ja osobno imam dva Align-a, jednog Copterx-a i Esky Honey Bee Kinga 3 i da vam pravo velim uza svu tu hrpu elektronike i mehanike najvise letim HBK3 koji je od mnogih etiketiran kao "smece" no on meni leti vec skoro dvije godine i nije mi skup za popravit kad ga skrsim.

 Kolegama pocetnicima ne valja reci kupite ovo i ono jer vam je to tamo smece vec ih eventualno treba upozorit na potencijalne probleme vezane za proizvod kojeg oni zele kupit ako ste vi osobno  imali losih iskustava sa istim! Dakle sve je to o.k i sve to na kraju ljepo leti ako onaj koji to slaze ima volje i znanja da to slozi kako treba ;)
E, i jos nesto...Align je zakon
3 x rc helikopter :P

Odg: HK 450GT set up

Reply #52
Je zakon je... dok ne probas nesto bolje :)
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24


Odg: HK 450GT set up

Reply #54
Je zakon je... dok ne probas nesto bolje :)

Znam, ali i novci tu igraju glavnu ulogu. Ipak je to zabava, a kad zabava pocne kostat previse love onda prestaje bit zabavno... ::)
3 x rc helikopter :P


Odg: HK 450GT set up

Reply #56

A kaj je po tebi bolje od svega kaj si probal?

Mislis od svega kaj sam ja probao ili opcenito? :)
Meni je recimo nova generacija GAUI-ja bolja.
A inace imas MA, Compass, Mikado, Avant, CJB itd. itd.

Premium marke necu niti spominjati
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: HK 450GT set up

Reply #57
Nikad nisam vidio da je itko rekao npr.: "Vozio sam Loga, nakon toga kupio T-Rexa, više nikad Mikado, Align FTW", ali sam zato bezbroj puta vidio da se ekipa rijetko vraća na Aligna nakon što probaju nekaj drugo. Na internetima jel  :D
Gledao sam T-Rexa 600N, moj Outrage je zmaj u usporedbi s tim. Nisam probao kak Rex leti, ali Outrage bi i tu trebao biti bolji
MAK Zapad

Odg: HK 450GT set up

Reply #58
Nikad nisam vidio da je itko rekao npr.: "Vozio sam Loga, nakon toga kupio T-Rexa, više nikad Mikado, Align FTW", ali sam zato bezbroj puta vidio da se ekipa rijetko vraća na Aligna nakon što probaju nekaj drugo. Na internetima jel  :D
Gledao sam T-Rexa 600N, moj Outrage je zmaj u usporedbi s tim. Nisam probao kak Rex leti, ali Outrage bi i tu trebao biti bolji

Po vama je Align bankrotirao :D
Nisu svi profesionalci niti se svima daje na tisuce dolara da vozaju modelcice, nekima je ovo zabava za slobodno vrijeme i zele bit "on the budget". I na kraju, englezi bi rekli: "to each his own". 8)
3 x rc helikopter :P

Odg: HK 450GT set up

Reply #59
Pa moj Outrage će mene izaći manje od T-Rexa 600N s 3GX-om, a kit je definitivno bolji od T-Rexa :) Što opet ne znači da je Align loš, već da ima boljih, za istu cijenu. I zašto bih onda uzeo Rexa, ako za istu (ili približnu) cijenu dobijem bolju stvar.
To što je Align vjerojatno najprodavaniji, ne znači da je najbolji.
I ovako si sam biram komponente koje idu gore. Iz istog razloga sam uzeo Tarot 450 Pro, na kraju me izašao kao da sam kupio original Aligna, s tim da sam dobio MKS servače (koji su bolji od 410ki), HobbyWing ESC s governorom (koji je opet bolji od Alignovog), BeastX (koji je bolji od 3GX-a) itd.
I opet bih napravio tak  :)
A i to kaj veliš, to each his own, tko želi i voli Aligna nek si ga kupi i bude sretan, naravno, zašto ne
Ali u 450 klasi meni nema smisla kupovati Align, kad je Tarot možda mrrrrvicu lošiji, ali zato puno jeftiniji

EDIT: BTW, pitajte Mirca, njemu Tarotov rep radi bolje od originalnog Alignovog (koji bi trebao raditi još bolje jer su flipani gripovi), kad je stavio Alignov morao je smanjiti gain za par posto  :)
MAK Zapad