Skip to main content

Topic: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli (Read 80457 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #90
zakon..

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #91
Ovo je najveći model koji sam vidio na ovom forumu ,samo naprijed!c
Spektrum dx7s i razni modelčeki


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #93
@Gabor...
prvo... divim Ti se... Ti nisi modelar, nego modelarčina !!! :D :D :D
čuj.. ako nije tajna, koliki je planirani trošak za dovesti ovog Junkersa u letno stanje ? $$$ ?

i jel može jedno pitanje... vidim da repni stabilizator ima stanovit profil, no koliko mi se čini on je simetričan,
pa prema tome on ne bi trebao generirati neki uzgon, odnosno generira ga, ali i prema dolje i prema gore i međusobno se poništava, što stabilizator čini neutralnim po vertikalnoj osi. Jedino što stvara određeni otpor, no to mu je i cilj - time pstabilizira zrakoplov po horizontali..
Ono što me zanima, da li se ikad kod RC modela primjenjuje repni stabilizator  koji stvara nekakav uzgon i ako da, koja je šira priča oko toga i kako to primjeniti ? :-\


 

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #94
Večer Šišmiš,ne znam jel pitaš Gabora ili i ostale ?...pa sam bio slobodan dati  odgovor na pitanje o repnom stabilizatoru(RC).Svakako da mjenjaš uzgon repnog horizontalnog stabilizatora i to povlačeći palicu prema sebi (model se diže) i obrnuto.Što se tiče profila on se upotrebljava da smanji  otpor kod većih brzina u konstantnom letu.Kod nas prosječnih modelara taj profil nema nekog značaja,jer imamo modele sa prosječnim letnim karakteristikama.Kod akrobatskih ili 3 D modela sve ,pa i profil horizontalca,ima značaja.Nadam se da sam pomogao.Primi Pozdrav iz Splita. ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #95
Večer Šišmiš,ne znam jel pitaš Gabora ili i ostale ?...pa sam bio slobodan dati  odgovor na pitanje o repnom stabilizatoru(RC).Svakako da mjenjaš uzgon repnog horizontalnog stabilizatora i to povlačeći palicu prema sebi (model se diže) i obrnuto.Što se tiče profila on se upotrebljava da smanji  otpor kod većih brzina u konstantnom letu.Kod nas prosječnih modelara taj profil nema nekog značaja,jer imamo modele sa prosječnim letnim karakteristikama.Kod akrobatskih ili 3 D modela sve ,pa i profil horizontalca,ima značaja.Nadam se da sam pomogao.Primi Pozdrav iz Splita. ;)

Prika,
hvala na odgovoru - do te mjere kužim i ja stvar, no zanima me što bih ja dobio da na depronca za vert. stabilizator puknem krilce s profilom koje generira određenu količinu uzgona. Po mom mišjenju, ako se na ispravan način poigramo sa uzgonom repnog vert. stabilizatora, možemo korigirat problem loše pogođenog CG-a.. Nije li tako ? Repni stabilizator nam može dati i negativan i pozitivan uzgon ovisno kako orijentiramo profil..
Mene zanima da li je netko od Vas sa ovog našeg foruma to primjenjivao i kako ?

Pozdrav Spitu i nedajte svog Hajduka ..  >:(

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #96
Moguće je sve ,nemam iskustva sa deproncima,ali ovo što spominješ CG je moguće samo djelomično i u nekim fazama leta jer to spada u varijabilne veličine (uzgon,brzina ,otpor itd), a CG je najbolje da bude gdje je predviđen.Međutim riskiraj i napravi što želiš...čini mi se da je najmanja šteta slupati depronca. ;)..a tko ne riskira ne profitira LP.
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #97
Samo slikajte i obavještavajte nas o gradnji tog meni predobrog modela.

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #98
Majstore,
kad završiš ovu mrcinu, bio bi red da nas pozoveš na prezentaciju.. Do proljeća imaš što raditi.. taman... ;)
Okreneš jedno prasence od 30 kg i par sanduka pive...  a mi ćemo se pobrinut za kruh.. :P

Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #99
Hvala na komentarima i što pratite ovaj post!

Za cenu je još jako rano, na kraju ću da kažem kad ću već i ja znati tačan ili barem okvirni iznos...

Radilo se preko vikenda...
Kad sam povadio čiode iz letvi, izgledao je ovako



Posle provere, ulepio sam šper ploču, donju stranu kutije motora





Posle sam radio, tačnije radili na plankiranju trupa. Prvo smo uradili dve stranice





Dok sam ja lepio plank



ćerkica je pripremila ostale



ona je bila zadužena i za kvašenje



Odradili smo trup do kraja, i sa jedne, i sa druge strane



Danas sam nastavljao







Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #101
Pre neko veče nalepio sam zadnje plankove u ovom krugu



Danas, posle letenja sam i odšmirglao





Posle šmirglanja, skinuo sam trup sa onih fiksiranih stalka, sad ću već moći da ga okrećem po potrebi...
Nalepio sam rebro sa strane što služi za ojačanje ležišta centroplana


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #102
Nakon što sam zalepio šper i sa druge strane...



... ulepio sam šperove što idu uzdužno sa unutrašnje strane trupa





Pošto ovaj šper, na rebro F2 samo nalegne, za svaki slučaj sa malom blokom od balze spojio sam ga sa šperom što ide od kutije motora, pa skroz do iza krila



Spojio sam poprečna rebra F1 i F2 sa donje strane



Dok se sušio lepak, ćerkica je odšmirglala višak planka kod rebra F13



Danas sam nalepio plank na prednji, gornji deo trupa


Odg: Junkers Ju-87 Stuka - 100" - Nick Ziroli

Reply #103
Ma Gabore,Ti nisi dijete...a bogme ovo nije igra..... 8) 8)
Svako Ti dobro... ;)
Djeca i luđaci su iskreni u svojim kreacijama
Mes