Skip to main content

Topic: Klon T-rex 450 (Read 1533 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Klon T-rex 450


Poz svima, Imam problem sa STRAŠNIM vibracijama na Metal Head-u a neznam od kuda se stvaraju!!! Naime nedavno je heli dobio po repu i svinuo tail boom, uništio elise, svinuo glavnu osovinu i tako sitnice :).

Zamijenio sam sve navedeno i ugradio novi set - metal head i tail te sve dobro prišarafio! Izbalansirao sam elise i servo hornove stavio pod 90 - te swash plate namjestio pod 90. Kao i flybar i elise, ali kada zavrtim pilu hoće se raspasti koliko je baca iz balansa, odnosno strašno se trese, nemogu ga zavrtiti na 50% gasa!

Dali mi možete savijetovati što pregledati i kako proći postupak štelanja same glave da pregledam sve još jednom i pokušam.

Čak sam i glavnu osovinu skinuo - te bacio u tokarski da vidim da nije ona! Ali nažalost nije - ravna je ko igla :)!

Hvala svima unaprijed na savijetima!!!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: Klon T-rex 450

Reply #1
probaj skinuti glavu ,tj. ostavi samo swashplate i repne eliseskini pa probaj da ga zavrtis u ruci pa vidi da li trese,ako je sve ok,probaj staviti glavu bez elisa pa opet probaj u ruci a ga zavrtis itd....dok ne dodjes do cega je.tako je najjednostavnije jer postepeno eliminises eventualne nedostatke

Odg: Klon T-rex 450

Reply #2
Si ppregledao lezajeve?
Posljednji model:
Sin V1: tezina: 7500 g, raspon: 70 cm, gorivo:mlijeko, kapacitet rezervoara: sve veci, izdrzljivost: 0-24

Odg: Klon T-rex 450

Reply #3
Nebi bilo prvi put da sa tim kineskim glavam sa dealerextrema ili aliexpressa ili ebay-a nije svinut blade holder.
FUTABA 14SG, T8FGSUPER
T-REX 700E V3 V-Bar DFC
FIVE F8X.04 DJI A2 Z15 GH3

Odg: Klon T-rex 450

Reply #4
svinuo glavnu osovinu-main shaft,,
pogledaj da ti motor ne stvara vibracije
makni main gear i probaj samo motor zavrtit i dok se vrti takni frame, skiju, rep i vidi dali stvara vibracije

Odg: Klon T-rex 450

Reply #5
sad ja moram slozit jedan takav identican i slupat jedan takav plastican : D
javi kako idu provjere vibracija