Skip to main content

Topic: Preporuka BEC-a (Read 2894 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Preporuka BEC-a

Trebam preporuku vanjskog BEC-a sa HobbyKinga. Želio bih malo olakšati život 40A Hobbywingu (pregrijavanje) koji već ima ugrađen SBEC, neznam isplati li se (ili bolje uzet 50A Fixed wing), uglavnom, zadatak je da pogoni 4-6 običnih 9g serva (HXT900 / 929MG). Mogu li ga napajati s baterije koja ide na regler ili je poželjno imati odvojenu bateriju (koja bi u tom slučaju bila idealno rješenje,a da nije preteška?) Koristim uglavnom 3S. Tnx

lp,
Marko

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #1
Imam 50A Fixed wing i jaci je ali do 40-45A, 50-55A mu je previse i pocne se grijati ( previse).
Red Brick 50A izdrzi vise ali nema bas opcija i ogroman je ( break mu je neupotrebljiv) - ne bi preporucio.
Red Brick 70A je cijenom blizu Fixed wing (uz Buddy) i odlican je na 60A mlak  (osim velicine ali na EPP FPV ne smeta).

Ovaj BEC sam nabavio ( 2.8$ uz buddy)  http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=22494
ali nisam jos testirao ( planiram ga na balance port od baterije 3S).

Mislim da ti ne treba dodatna baterija ( nemas EDF) a ostane dovoljno volti za servace a model odglajdas do dolje.




Odg: Preporuka BEC-a

Reply #4
Ovisno o tome kak će biti izvedeno napajanje (ako bi išlo i ako je izvedivo da se napaja iz balance plug-a lipice, onda bi razmak bio nešto manji (za dužinu tog stock kabla)..s druge strane, ako bi bilo bolje zalemit direkt na kabel od lipce prema esc-u (zalemio bih negdje pred sam ulaz u regeler), onda bi, ako mu ne smeta jedan servo extension, razmak bio nekih 40-50tak cm :)

lp,
Marko

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #5
Ovisno o tome kak će biti izvedeno napajanje (ako bi išlo i ako je izvedivo da se napaja iz balance plug-a lipice, onda bi razmak bio nešto manji (za dužinu tog stock kabla)..s druge strane, ako bi bilo bolje zalemit direkt na kabel od lipce prema esc-u (zalemio bih negdje pred sam ulaz u regeler), onda bi, ako mu ne smeta jedan servo extension, razmak bio nekih 40-50tak cm :)

lp,
Marko

Ja sam planirao spojiti na ovaj kabl (20 cm + BEC duzina taman koliko trebas)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9736__JST_XH_3S_Wire_Extension_20cm_10pcs_bag_.html

ujedno je dobro za punjenje u safe bag i spajanje buzzera i ostalih gadgeta

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #6
Evo ga zeRo, ovako:

[attach=1]

odnosno detaljnije:

[attach=2]

izlaz iz ESC-a spojiš na prijemnik u odgovarajući kanal, a izlaz iz UBEC-a u bilo koji slobodni kanal na prijeniku.

Damir

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #7
Zahvaljujem.  :)

lp,
Marko

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #8
Evo ga zeRo, ovako:

[attach=1]

odnosno detaljnije:

[attach=2]

izlaz iz ESC-a spojiš na prijemnik u odgovarajući kanal, a izlaz iz UBEC-a u bilo koji slobodni kanal na prijeniku.

Damir

Treba li odspojiti crvenu na ESC ( ako ima BEC) ili moze struja ici i sa BEC-a i s ESC-a?

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #9
Treba li odspojiti crvenu na ESC ( ako ima BEC) ili moze struja ici i sa BEC-a i s ESC-a?
U pravilu - Da ! No kako je ovaj RedBrick opto, odspajanje crvene sa izlaza ESC-a nema smisla.
Damir

Odg: Preporuka BEC-a

Reply #10
Treba li odspojiti crvenu na ESC ( ako ima BEC) ili moze struja ici i sa BEC-a i s ESC-a?
U pravilu - Da ! No kako je ovaj RedBrick opto, odspajanje crvene sa izlaza ESC-a nema smisla.
Damir

Nisam skuzio da je Opto ( izgleda isto kao i s BEC), no nisam bio siguran,
hvala na potvdi.
Sada mi je lakse kad vidim da ih jos koristi red brick ( uvijek ima onih koji se zale pod review).