Skip to main content

Topic: New Oktokopter + NAZA by Matija (Read 6066 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

New Oktokopter + NAZA by Matija

Pozdrav,


Konačno došla večina dijelova koje sam naručil za gradnju okte. Radi se o motorima 4215 650 kv iz rc  i SK 30 A ESC reglerima.
Još moram uzet 4s 5000 batke, a do toga budem isprobaval na 3s 5000 koje imam.
Elise sam za početak uzeo plastičnjake 11x5 ,  a kasnije misllim uzet karbonske . Jedino nisam još siguran dal budem uzeo 11x5 ili 10x5 na 4s.
Frejm budem izrezal na CNC iz vitroplasta a krakovi budu od lipe. Jedino moram još odredit debljinu, dal 14 il 15 mm širine.  Promjer okte bu cca 85cm. Radil bum neki veći gimbal za fotić, nekaj tipa AV 200.  Trenutno ga još crtam.
Jedino što sam motore naručival u 2 navrata , prvo 3, da ih vidim prvo i onda još 5 kom pa su mi majmuni poslali prvi put crne a onda gold... nevjerojatno... Sad ih ni nebreš grupirat simetrično da nekak izgleda...
Fotić SONY NEX 5, a po potrebi će se moći stavit veći.
Usput radim i heksu frendu.
Evo par slika













Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #1
Naza ne podržava okto.
Max heksa koliko ja znam

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #2
mislim da ce ti 10" bit premali propeleri za 4s na tim motorima... BTW neznam jel se tak cini na slici, al kolko vidim crni motori su manji?

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #3
Znam, stavil bum y kabel  8)


Isti su motori , samo kaj su tamni i imaju spinere pa tak izgleda u odnosu na ove
Stavil bum ipak 11'' elise  ;)

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #4
10 cola su savrseni za te motore na 4S...rade vise nego odlicno

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #5
Y kabel di?
MAK Zapad

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #6
frend ima hexu sa tim motorima na 4s i 12x4,5 propelerima i to je ok, ima dovoljno trust-a, a posto ce okta bit teza... ti motori malo trose, al im trebaju veci propeleri

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #7
Štekaš 2 motora na isti kanal naze pa bu naza mislila da je to quad  ;) , možeš stavit + i x , kak želiš
Nije ti to poznato ?

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #8
Znači ako ti otkaže motor sve pada ćemu svrha onda a neče ništa stabilnije letit od običnog quada.
Baš me zanima kako će to radit :)

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #9
Pa ako ti otkaže motor onda bu drugi radil ako su u paru. Pa kaj misliš da kontroler s 8 izlaza za motor radi neš drugačije ??

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #10
sumnjam da daje 8 različitih signala za svaki motor posebno, isto rade u parovima .

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #11
Kaj se tice stabilnosti , trebal bi biti stabilniji pošto bu veći od hekse, pa bu i tromiji , to je cilj.
Ako otkaže jedan regler ili motor , nebu pal , nebu pal čak i ako crknu 2  suprotnih strana, samo ne smiju iz iste grupe. , imal bu dost rezerve snage, i za bacanje. Sigurnost bu definitivno veća od hekse i quada. To je bar moje mišljenje. Ako možeš umanjit rizik od pada na bilo koji način, zašto ne , al naravno da uvjek može past , to nema sumnje...

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #12
Štekaš 2 motora na isti kanal naze pa bu naza mislila da je to quad  ;) , možeš stavit + i x , kak želiš
Nije ti to poznato ?

Ne, nisam još videl te kombinacije :)
Seems legit :)
MAK Zapad

Odg: New Oktokopter + NAZA by Matija

Reply #13
letit će vjerojatno ako jedan motor otkaže, jer radi drugi pored njega istu zadaću,
na običnom quadu bi se model odmah zavrtio i pao kao kamen.

ali na kontrolerima koji daju izlaze za octu, svaki ipak dobiva malo drugačiji output. jer postoji motor mixer koji određuje koji postotak pitch/roll outputa ide na koji motor
kada si već spomenuo ;)




nego, ako radiš s Y kabelima,
pa zašto iz fore ne napraviš i Y krakove? :)
provjereno rade ok.