Skip to main content

Topic: coro mig 7 combat (Read 35572 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: coro mig 7 combat

Reply #165
zasto bi onda uopce rezao tu centralnu remenjacu ? ionako ide ravno kroz oba krila, mislim da bi bilo pametnije da je ostavim cijelu...

Odg: coro mig 7 combat

Reply #166
pa valjda zato jer krilo nije ravno (dihedral)

Odg: coro mig 7 combat

Reply #167
Koliko sam skuzio iz nacrta, moze biti ravno, moze biti dihedral jaci ili slabiji, tako da bi onda ostavio ravno..

Odg: coro mig 7 combat

Reply #168
na ovom filmiću možeš vidjeti moje raskopano krilo pa možda ti bude jasnije

mig7 retractable gear

vidi se samo mid-brace koji spaja ramenjače i formira dihedral, nedostaju fwd i aft brace koji ustvari služe samo za formiranje profila krila, tj kako se krilo nebi spljoštilo kada ga sa gumicom pritisneš uz trup a koje sam ja izbacio jer imam mehanizam retrakata koji mi služi kao former




 

Odg: coro mig 7 combat

Reply #170
remenjača ti je na svom najširem dijelu široka oko 25mm, takvih letvica imaš u bauhausu (25mm širine i cca 3-5mm debljine).
MX-16S/Aurora9, Giles202, ASW28, PC9, Quad, Canary40
Building: ME-109, ExtraLeki 300, Mig-7

Odg: coro mig 7 combat

Reply #171
Okej, samo me zanima, koliko je od kraja pocinjem stanjivat i na koliko je stanjim (prema rubovima krila) ?


Odg: coro mig 7 combat

Reply #173
nisam skuzio, hvala !

Odg: coro mig 7 combat

Reply #174
Ljudi,

Koji motor i koji prop je preporuka za ovaj model ? nebih isao na vise od 3S baterije..

Ako moze, da mi date neke linkove, hvala

Odg: coro mig 7 combat

Reply #175
Ljudi,

Koji motor i koji prop je preporuka za ovaj model ? nebih isao na vise od 3S baterije..

Ako moze, da mi date neke linkove, hvala


3S  1400KV i 9x6
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=14342




ali na 4S i 3536 je to pravi užitak za letit
i preko kilowatta povuče  ;D
http://www.flyfreak.net/elektro-modeli/mig-7-eskadrila/msg40586/#msg40586

DokTom coro mig 7.avi
eh, tada mi se to činilo brzim letenjem  :D

Odg: coro mig 7 combat

Reply #176
Totalno zarazan i jednostavan avion :D s obzirom da nikako da ovo vjetrovito i hladno vrijeme posustane malo sam crtao, mislim da ću kostur izrezati od 3mm šperploče od topole ako je pronađem u Bjelovaru...

S obzirom na teži materijal i elektro pogon unio sam neke promjene u samu konstrukciju, npr. rupe na firewall-u za kablove motora, križni utor zbog centriranja fiksacije motora (čista ljenost) i izreze zbog olakšavanja materijala. Preko i tako ide folija ili tko što voli... Još je u fazi kreacije pa možda još što dodam nacrtu kako bi bilo što lakše sastaviti trup i da paše 3s batka od 2200 mAh koje su mi najprikladnije.

trup bi mogao biti od 1mm balze ljepljene epoxy-jem, a krila bi mogla biti izrezana žicom iz recimo stirodura...

Sve u svemu što jednostavnije za nemilosrdno štancanje kako bih svoje prijatelje natjerao na livadu hehehe :D i na dogfight hehe :D kad se malo ispraksiramo :)





ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: coro mig 7 combat

Reply #177
Napravi ga od koroplasta jedanput i imaš model zauvjek, moj je promjenio 4 vlasnika, 2 nitro i 1 elektro motor na 3s i 4s, padove ne mogu nabrojati, zadnji puta sam ga čupao iz zemlje kako se zakopao i još leti kao i prvi dan.
Balza, stiropor ili bilo koji drugi materijal, uništio ga budeš već na prvih par letova.
Gaui X3
Trex 600N
Seagull Decathlon 20cc

Odg: coro mig 7 combat

Reply #178
Hvala na sugestiji, mogu probati, moram samo negdje upecati coroplast tu u Bjelovaru.
ACRO43HR

CroDEST - Razvoj Web Aplikacija, Informatika i Robotika

Odg: coro mig 7 combat

Reply #179

Izrezano tijelo, 4mm coro. Ovo tamno tijelo sam izrezao od nekog komada kojeg sam našao slučajno, pa reko da isprobam. To je 3mm coro, ali je problem da se (valjda zbog umiješane boje) ne da zalijepiti S NIČIM. Probao sam epoxy, 2 vrste CA, Neostik... Inače, svaku coro površinu prije ljepljenja temeljito očistim, a i opalim je s letlampom. Ovu sam probao čak malo i ošmirglati, ali neuspješno. Još ću pokušati zalijepiti s PU-MAX ljepilom (ono - rupice u corou + PU) pa javim rezultate




Sto je to CA i gdje se nabavlja ?