Skip to main content

Topic: --- (Read 20709 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #60
A gdje se nalazi ta kalibracija stikova???
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #61
Probati ću to napraviti ali mi nije jasno kako na drugim modelima radi shvačate, znaći drugi ESC, Motor sve radi normalno. Pa vrtim 11 modela sa tom stanicom i sve radi za 10.

Ali sad složio novi model i neče nikako a sa drugim stanicama radi bezprijekorno.

Jedino da probas drugi ESC na taj model, jer na koncu ESC pretvara taj signal u gas, moguce da neki ESC ne vole turnigy.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #62
Hvala ti puno, evo upravo pronašao na HK stranici!!!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #63
ako ni to ne pomogne.. probaj kad pališ stanicu postaviti gas u full položaj.. i onda nakon što esc zasvira smanjiš ga na minimum... tako definiraš esc-u gdje ti je krajnji položaj i koliki mu je raspon gasa....

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #64
CRASH, naravno da to napravim svaki puta na novome setup-u.

Evo probao kalibrirati stanicu kako ste mi rekli i sve po starom. Promjenio sam i drugi ESC-e i opet isto!
Proizvodnja je zakon, ostalo je čista zabava.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #65
neznam.. davno sam maknuo tvornički firmware pa se više i ne sjećam funkcija.....
jedino ako ti je subtrim negdje postavljen ali ako si programirao novi model od nule to nebi smio biti slučaj....

jedino još da probaš postaviti hod gasa prema gore na 125 posto..

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #66
Morao bi probati s jos nekom turnigy ( ima ih) da vidis da li je problem bas u tvojoj ili sve turnigy na tom setupu.

 

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #68
1

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #69
puni polako, najbolje 1A i pusti da se napuni, ionako traje dugo...

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #70
Ma možeš puniti na 1A i na 0,1A ali jedino što ćeš time dobiti je gubitak vremena.

Ako je proizvođač na poleđini baterije napisao da se kod punjenja ne smije prekoračiti 2C
onda je punjenje na 1C apsolutno sigurno i preporučljivo.

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #71

I za kraj jedno pitanje:
Flashao sam unutra firmware skinut sa stranice po Stable dok mi eePe već sam ponudi na početku da skinem najnoviji. Pošto to nisu iste verzije, zanima me jel bolje skinuti tu Stable verziju sa stranice ili koristiti onu koju nudu eePe?


Stable je svakako provjereniji, vecina novosti je za frsky, no ja stavim najnoviju.
Jedno vrijeme je islo puno novosti, mogucnost biranja kako da stoje switchevi kod paljenja, pa dodatan timer i sl,

https://code.google.com/p/er9x/source/list

changelog

https://code.google.com/p/er9x/source/browse/trunk/changelog.txt?spec=svn779&r=779


Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #73
daj ti nju flašni ponovno s er9x. možda nešto nije dobro 'leglo'.
jer sam ja pred tjedan dana jednu držao upaljenu 12h dok sam testirao batku i nije se zblesirala... gas podignut da timer ide...
i lik koji ju sada koristi veli da je sve ok.
(flešanje + led backlight + LiPo mod)

Odg: FlySky TH9X - pitanja

Reply #74
Flashao sam još 2x er9x gore i nije pomoglo.
Nakon par sati stajanja kad ju prvi put upalim, nakon 3-4 minute se restarta i onda više ne. I dalje nikako ju ne mogu natjerat da se restarta. Dalje sve ok.

Više nisam siguran jel zagi pao radi toga ili hladnoće...

Ako sumnjas u firmware ima i stari da se vrati, mozes probati er9x starije, mozes open9x, no cesce je problem neki kontakt i sl.