Skip to main content

Topic: Još jedan FlameWheel F550 (Read 6418 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Još jedan FlameWheel F550

Evo napokon počeo i ja kuburit skupa svoju hexu
Danas sam zalemio ESC-e, BEC i EC5 za napajanje i stavio ruke, motori plaćeni već davno i nikak da stignu (eBay). Za početak ide gore MWC Lite i prvo ću par letova odradit bez gimbala ak ga baš stulim da ne strgam sve  :D

Evo 2 fotkice za početak, ostatak kad stignu motori

[attachimg=1]

[attachimg=2]

Crvene ruke će mi bit "rep" jer sam tak navikao. Prvom prilikom gore ide Naza, kasnije i GPS. Detalje o gimbalu napišem kad ga montiram i testiram
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #1
dobra je to kombinacija za hexu, imam identican, samo je drugaciji setup gore, nosi bez problema NEX5/7 ili GH-2

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #2
Motori koje čekam bi trebali dizat Nex-5N bez beda (naravno sa 16mm lećom), ali ak ne budu dobri na 4s nek stoje (ili ih probam stržit) i uzmem one 650kv gljivice s RCTimera kaj si preporučio, ili jednostavno uzmem druge propove i 3s (ta kombinacija mi se ne sviđa iskreno).
Kad smo već kod motora (:D), da li bi bilo dovoljno samo odletit 2-3 min i provjerit koliko se griju (i ESC-e naravno)? Izjeda me to sad, htio bih složit prije godišnjeg da se mogu *ebat s gimbalom :)
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #3
a cuj, probaj ga malo forsirati pa ces vidjet grijanje, definitivno ce biti vruci s obzirom na vanjsku temperaturu

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #4
Odlično, odlično.. Koji gimbal ide? Jel se na 16mm leći on nex-a vidi zaobljenost slike?

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #5
a cuj, probaj ga malo forsirati pa ces vidjet grijanje, definitivno ce biti vruci s obzirom na vanjsku temperaturu

Oukej! Evo obećajem da više neću spominjat te motore dok ih ne isprobam :P

Odlično, odlično.. Koji gimbal ide? Jel se na 16mm leći on nex-a vidi zaobljenost slike?

Gimbal je modificirani el cheapo X468 Flame Gear XT s digitalnim servačima (direct drive) u kojeg ne polažem previše nade, bumo vidli za prvu ruku kak radi, par ljudi taj gimbal radi savršeno (uzevši u obzir cijenu naravno) sa Savöxima 0262MG koji su mi bili preskupi, ali možda sam našao malo jeftinije rješenje koje bi moglo raditi i bolje od tih Savöxa (neću niš pisat prije nego probam). Hiteci HS65MG nekima rade super, nekima ne. Navodno Naza na direct driveu ne voli većinu digitalnih servača, ak će mi dobro radit na MWC-u a na Nazi ne, ostavit ću MWC samo za gimbal. Ali dalek je još put do toga :)

Ne, na 16mm je taman lijepa slika, dosta široka ali nema izobličenja kao GoPro npr.

Da kalibriram throttle range na ESCima posebno na stanici pa tek onda spajam na MultiWii? To mi baš nema logike jer MWC sigurno nema isti range kao recimo moja stanica. Da li mogu kalibrirat ESC-e preko MultiWiija?

U međuvremenu sam stavio i kontroler, jedan sloj nekakve termoizolacijske spužve za cijevi za klimu i slično (nije ljepljiva s obje strane) i jedan sloj 3M 4011.

[attachimg=1]
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #6
Složio sve (osim motora naravno) i sad čitam da DJI ESCi ne vole MultiWii... Izgleda da niš od leta dok nekako ne iskemijam Nazu  ::)
MAK Zapad

Re: Još jedan FlameWheel F550

Reply #7
Ii

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #8
Još nema motora, sve ostalo čeka...  >:( Nadam se da stižu sutra-preksutra
E da i frajer s fasteddybearingsa mi je krive ležajeve poslao (mislim da je bilo 5$ s poštarinom), javio mu da su krivi (nemaju flandžu) i već mi je poslao druge, tak da čekam i to (ali to je ionak za gimbal koji ne ide gore prije testiranja same hexe)

EDIT: Bwahahaha, kak me sad nije bilo par dana u ZG, išao sam provjeriti tracking number za motore. Dosad nije bilo ništa, i sad je osvanulo - insert item into bag. Znači liku treba više od mjesec dana nakon uplate da ih uopće pošalje... Kakav smrad, sad se samo nadam da će stići za par dana...
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #9
Evo napokon ja istestirao te motore (tj. samo jedan, ali to je to)
Znači na fiksnom mountu na 4s batki i s dvokrakim 8×5 propom na full gasu motor vuče oko 11-11,5A struje i daje ~170W snage. Držao sam ga na full gasu oko 20 sekundi i nije se niti najmanje zagrijao.
Da li su te brojke OK?
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #10
od ampera i watta, važniji je potisak  :)

masa modela / broj motora = potreban potisak za hover po motoru

na temelju njega tek mjeriš ampere i watte... preko sprave za mjerenje potiska daješ gas i kada dođeš do te brojke, vidiš koliko A guta regler iz batke
pa gledaš jel se nešto grije pri takvom radu ili ne.

nerijetko se ESC više grije u hoveru na 20% snage nego na full gasu.
a full gas se koristi samo po par sekundi, jer je multi za tren izvan vidokruga pri takvom letu, ako je sve ok složeno.

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #11
Nisam išao na predimenzionirane motore, već bih s ovima trebao imati hover na cca 60-70% gasa (možda i nešto manje od toga)
Samo, nije mi jasno zašto bi se motori više grijali na 20% nego na full gasu, molim te objasni
EDIT: a sorry, tek sad vidio da kažeš da se ESC-i griju više na 20% gasa, my bad
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #12
Uploada se video, GoPro direktno namontiran na frame, gimbal sutra ide gore pa tako i snimke s njega nadam se.
Danas ću na livadi još ovako malo snimati.
Gainovi još nisu vrhunski podešeni tako da se malo trese, ali to je najmanji problem.
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #13
Evo video, obratite pozornost na vibracije

DJI F-550 Go Pro test
MAK Zapad

Odg: Još jedan FlameWheel F550

Reply #14
nisam profi al ovo izgleda super.

još kad namontiraš gopro ispod na gimbal to je to