Skip to main content

Topic: Punjac (Read 16180 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Punjac

Reply #60
CD nije potreban, tj. na njemu je LogView koji se može skinuti ovdje: http://www.logview.info/forum/index.php?pages/eng/
..a ponekad i manuall koji se skine ovdje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/738795755X200230X35.pdf

Spajanjem na USB ne može se napajati ovaj punjač, nego se prati njegov rad.  Na banana-ulaze ne spaja se napajanje nego baterija koja se puni.
Kablovi sa banana-utikačima spoje se na neki izvor istosmjernog napona od recimo 11 do 17 V, može i više ali nema potrebe, a struja koju izvor može dati neka bude bar 10A kako bi se iskorististila svojstva ovog punjača.

Nadam se da sam pomogao, ali nije forum mjesto koje će ti olakšati proučavanje. Najbolje je sjesti sa nekim tko se koristi sa 106B+ i malo pogledati i porazgovarati uz pokazivanje  punjenja raznih baterija.

Damir


Odg: Punjac

Reply #62
Spajanjem na USB ne može se napajati ovaj punjač, nego se prati njegov rad.  Na banana-ulaze ne spaja se napajanje nego baterija koja se puni.
Kablovi sa banana-utikačima spoje se na neki izvor istosmjernog napona od recimo 11 do 17 V, može i više ali nema potrebe, a struja koju izvor može dati neka bude bar 10A kako bi se iskorististila svojstva ovog punjača.


Naravno da si pomogao samo me buni ovo odozgora:
 Naime, ispada da se može napajati sa auto akumulatora...fora. A Kako misliš da na IN ulaz ide baterija koja se puni? Baterija se puni na OUT banana izlaze. No to znam, nema frke.
Za ovaj log view i praćenje rada, dakle punjač mora biti ukopčan na napajanje i na PC?
HVALA!
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

 

Odg: Punjac

Reply #64
" Na banana-ulaze ne spaja se napajanje nego baterija koja se puni." - mislio sam na banana-utučnice na šasiji uređaja sa desne strane.
Da, punjač se može napajati iz auto-akumulatora, to radimo na livadi.
Spojeno napajanje uređaja + spojen USB kabel na PC+LogView = praćenje rada.
U određenim uvjetima, moguće je i puniti bateriju koja je spojena kao napajanje uređaja, ali to je već neki od sljedećih koraka nakon što se upoznaš sa radom uređaja.
Sada si na redu ti, baš kako je rekao Plavi ;)  !

D.

Odg: Punjac

Reply #65
puno hvala, znam da trebam proučiti i naučiti. Nego, to je bilo samo preliminarnih par pitanja!
Upravo čitam priručnik!! :)
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro