Skip to main content

Topic: Zapela palica? (Read 4414 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Zapela palica?

Pozdrav, mislim da mi je palica "zapela" na Dx7s, nisam skroz siguran.. Na kolektivi dok odem skroz gore, ne ode mi koliko ode toliko daleko naprijed koliko ode elevator. Od sredine mi ode točno 2 i pol mjerice na kolektivi, a na elevatoru mi ode 3 mjerice. Kako da to sredim? Neznam jel je to normalno ili ne..
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Zapela palica?

Reply #1
Možda kakva žica, otvori ga...

ili kupi TGY 9X kao i sav pošteni svijet    ;)

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Odg: Zapela palica?

Reply #2
on ga vec ima....

Odg: Zapela palica?

Reply #3
ako nije prodao.... ;)

Odg: Zapela palica?

Reply #4
potiho se smješka sastrane.... :D

Odg: Zapela palica?

Reply #5
Prodao sam 9X već prije. Čudno mi je to jer ide 2,5 mjerice u obje strane.. Budem otvorio popodne pa vidio. Hvala.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Zapela palica?

Reply #6
A kaj ti znaci 2,5mjerice? Mjerice cega?

Odg: Zapela palica?

Reply #7
Jesi li provjerio TRAVEL ADJUST (L,R), trebale bi biti iste vrijednosti, recimo 100%.
Možda ti je negdje podešeno 125% ili 150%.
 


Odg: Zapela palica?

Reply #9
Zakaj bi se naljutio?  :D One male crtice koje suna strani palice. Morat cu pricekat do Subote da to pogledam.. Danas cijeli dan imam posla a sutra idem u Graz u 6 ujutro...

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Zapela palica?

Reply #10
Jesi li provjerio TRAVEL ADJUST (L,R), trebale bi biti iste vrijednosti, recimo 100%.
Možda ti je negdje podešeno 125% ili 150%.

Nije elektronički da nešto ne štima, nego mehanički mi neide. 2,5 crtice na kolektivi u pozitivu i negativu dok je na elevatoru 3 crtice naprijed i nazad, na elevatoru ide skroz dok palica ne dotiče rub a na kolektivi još ima mjesta di se palica može pomaknut ali neide.. Ako ima neko Dx8 pa da pogleda koliko mu crtica ide u pozitivu i negativu? Hvala.

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX

Odg: Zapela palica?

Reply #11
3 crtice lijeva palica 4 crtice ( preko 3, 4-te nema ) desna na DX7

A možda na DX7S tak mora biti  ??? , pa ionak možeš provjeriti na monitoru kolko ima hoda i dal je kak treba.
Ili, prodaj 7icu i kupi nekoliko 9XR  8) .

Da mi moja 7ica nije druga ( prije nje 6i) već bih ju odavno promjenio za XR  :P .

 

Zapela palica?

Reply #12
Ja imam dx8 pa daj ti to slikaj kaj te muci i kada dodjem doma pogledam.

Re: Zapela palica?

Reply #13
Koliko sam ja upoznat na spektrumu ne mozes staviti palicu gasa do kraja to jest do zadnje " mjerice " mehanicki je blokirano

Sent from my ST26i using Tapatalk 2

dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Zapela palica?

Reply #14
Onda je sve ok, kolko sam se sjecao sam mogao do kraja ali valjda nisam i logično mi se to nekako činilo. Radi sve super na simulatoru, tic-toc, piro krugovi, piro flipovi, smack, sve ide dobro ko prije i imam +/- 11-13 na svim helicima (tocno kak sam postavio) pa onda valjda je sve ok. Sad sam tek probao na simu, hvala svima!

-Jura
Spektrum Dx7s
Align T-Rex 550 DFC BeastX