Skip to main content

Topic: Punjac (Read 16251 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Punjac

Reply #15
radio samo 3-4 puta ito normalno, a onda nije duže korišten, i sad eto, štrajka! :'(
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #16
Možeš li napisati što koristiš kao izvor napajanja za punjač?
Ako se ista stvar dešava kod priključenja svih baterija, tada je definitivno greška u punjaču.
Teško je ovako na daljinu dati dijagnozu ali za početak, pregledaj priključne i izlazne kablove te posebno pregledaj konektore punjača.

Odg: Punjac

Reply #17
pregledat ću, no s istom napajanjem je prije radio. A sližat ću napajanje!
taj je punjac pred oko godinu naručen sa ebay-a a napajanje je došlo sa njim.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #18
Ja sam imao sličan problem nedavno sa mojim, mogao sam puniti batke samo ako je bio spojen i balans konektor, bez njega nikako.
Nakon rastavljanja punjača sam imao što i vidjeti, izgorio jedan vod na pločici - točnije GND vod od banana konektora do balans porta.
Kad provjerite sve, a problem i dalje ostane, rastavite punjač i pogledajte dio pločice oko konektora za bateriju.

Odg: Punjac

Reply #19
Najgora stvar što se može napraviti je da se po ovom hladnom vremenu, ako je punjač negdje van kuće, ili na hladnom mjestu, unese u kuću i odmah počne sa punjenjem baterije.
Naravno da nagla promjena  temperature uzrokuje kondenzaciju, koja može dovesti do ozbiljnih problema na punjaču.
Obratiti dobro pažnju na to!!!


Odg: Punjac

Reply #21
Da li je taj IMAX B6 copy ili original? Lako se prepozna iako se oba hvale da su origigi sa nekim naljepnicama; ... original ima plavkastu kutiju a copy ima crnu. Trenutačno je copy na HK oko 10 $.
Trebam li još tumačiti ili je sve jasno ?

Može se popraviti, samo treba uočiti kvar, flyfreakuser je naveo najčešće probleme. Ja sam ih nekoliko uspio srediti zadnjih godina,bolje je platiti još 10 baksi pa biti siguran, jer Copy redovito ima dosta loše balansiranje.

Damir

Odg: Punjac

Reply #22
uredno spojim kablove i balans port. Punjač i baterije stoje u sobi uvijek, nisu ovih dana ni bile vani. A sad jel kopija ne sječam se kutije, al mislim da sam dao oko 25$ dakle ostaje rastavljanje...
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #23
Hm, kvar je u tome da je izgorio nekidio sa 8 nožica upiknut u štampanu pločicu. e sad, dali to popravljat...čisto sumnjam. Ne znam ni što je to, trebalo bi šemu naći. A napajanje je...samo ako uspijem sliku stavit...
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #24
Meni ti se isto skurio taj chip, od tada mi stoji u kutiji punjac...


Odg: Punjac

Reply #26
Isto imam ovaj punjač, i čisto sam zadovoljan punjačem....
Lp,
Alex

Odg: Punjac

Reply #27
Ma čekam ako će ići skupna narudžba. Već bi uzeo nešto. Imam za prvu ruku Imax B3.
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro

Odg: Punjac

Reply #28
Shemu imaš ovdje: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/796605620X137552X25.pdf

Radi se vjerojatno o poziciji step-up konvertera, a to bi mogli biti dijelovi IRF7413 ili AO4409 (u shemi označeno sa VT14 odnosno VT16).
Nekada smo znali popraviti taj kvar (dok sam imao manju dioptriju  :D ), sada pak mislim da se ne isplati. Bolje je kupiti pošten punjač nego čekati slijedeći kvar, čak i ako ovo popraviš.

Damir


Odg: Punjac

Reply #29
Imam prijatelja koji će to popraviti radi svojeg izazova, a ja gledam nešto ovako:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__40270__Hobbyking_8482_T682_AC_6s_10A_90W_Eco_Touch_Balance_Charger_Discharger.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__39695__X350_350W_Touch_Screen_Smart_6S_Balance_Charger.html

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__44112__Turnigy_Reaktor_300W_20A_6S_Balance_Charger.html
 
Ali kontam, imaju li ti punjači kakvu garanciju? Mislim ovaj tač-skrin mi je totalno fora, a i močan je punjač prije svega, ili ovaj Reaktor isto dobra stvar. Samo se nadam da neće i na njima/njemu nešto riknuti za mjesec dana kao na ovom!
HSP Brontosaurus Pro
Turnygy Trooper 4x4 nitro