Skip to main content

Topic: Ode nam pola vojne "flote" (Read 43713 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #75
Ivane, nitko nije rekao da je Eurofighter loš ili neštpo slično... nama on zasad ne treba(ako narednih godina skupimo eure možda kupimo upravo njega) jer nemamo neke velike želje i prohtjeve... što se tiče svega ostaloga po pitanju kupovine i nabave... ja sam rekao ono što znam i ono što sam čuo i vidio... ako lažem ja, lažu i oni mene i sve nas tu skupa... po onome što su ponudili Šveđani, to je super i za šaku kikirikija jer nude sve i svašta, a za male novce... da ne govorim gradnju tvornica dijelova po Hrvatskoj gdje bi se zaposlili radnici i inženjeri što nam je sveima u korist... dakle, Gripen je bolja opcija od Eurofightera zbog više stvari da ne govorim da je SAAB-ova ponuda najbolja na tržištu trenutačno

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #76
malo sada mantram o Grippenu i pitam se zašto ga je tako malo u zrakoplovstvima diljem svijeta...uz tako dobre ponude koje idu uz njega...nije baš da švedi imaju tako slab lobi ili utjecaj...avion se nekako cijeni i prema pokazanom učinku, pogotovo u stvarnim sukobima....čini mi se da njemu nedostaje upravo ta komponenta...
 
lp
 
Toni

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #77
malo sada mantram o Grippenu i pitam se zašto ga je tako malo u zrakoplovstvima diljem svijeta...uz tako dobre ponude koje idu uz njega...nije baš da švedi imaju tako slab lobi ili utjecaj...avion se nekako cijeni i prema pokazanom učinku, pogotovo u stvarnim sukobima....čini mi se da njemu nedostaje upravo ta komponenta...
 
lp
 
Toni

ja sam o tome davnih dana razmišljao i skontao neke stvari... jedna od njih je da ni Ameri ni Rusi ne dopuštaju da zemlje poput Hrvatske imaju lovca takve kavlitete za takve novce jer oni gube ponudu i eventualnu zaradu, a u susjedstvu imaju nešto što im može parirati i biti bok uz bok... to je jedna od stvari... druga je što Šveđani nisu ni bili previše za prodaju... oni naprave za sebe pa ako skrbaju znaju da su skrbali svoje i kod sebe... to im je pametno jer seonda mogu žaliti sami sebi, a ne da im dođe kupac i upire prstom u lošu prodaju

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #78
radi se o politici ne možeš biti dobar sa amerom a kupiti gripena, nema logike zar ne?

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #79
Čitam ove vaše rasprave i eto da se malo uključim..kao umirovljen profesionalc HRZ-a moram vam reći nešto čega niste svjesni...Prelazak na novi tip zrakoplova u jednom ratnom zrakoplovstvu je dosta dugi period i zahtjeva kompletnu promjenu pratećih tehničkih sretstava , temeljitu izobrazbu ljutstva
(tehničara i pilota) i nije ni malo jednostavan proces...obzirom da je naša zemaljska popratna tehnika puna ruske tehnologije najednostavniji i najbrži prelaz na novi tip zrakoplova bi bio preći na modernije ruske lovce..zato se nebi čudio da se nabavi nešto otamo...a opet obzirom da smo članica NATO saveza  prelaz na zapadnu tehnologiju nije vezan samo kupnjom aviona nego i kompletene popratne opreme što itekako diže cijenu...zato sačekajmo "pametne hrvatske glave" da vidimo što će "skuhati" ovaj put po tom pitanju....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #80
Čitam ove vaše rasprave i eto da se malo uključim..kao umirovljen profesionalc HRZ-a moram vam reći nešto čega niste svjesni...Prelazak na novi tip zrakoplova u jednom ratnom zrakoplovstvu je dosta dugi period i zahtjeva kompletnu promjenu pratećih tehničkih sretstava , temeljitu izobrazbu ljutstva
(tehničara i pilota) i nije ni malo jednostavan proces...obzirom da je naša zemaljska popratna tehnika puna ruske tehnologije najednostavniji i najbrži prelaz na novi tip zrakoplova bi bio preći na modernije ruske lovce..zato se nebi čudio da se nabavi nešto otamo...a opet obzirom da smo članica NATO saveza  prelaz na zapadnu tehnologiju nije vezan samo kupnjom aviona nego i kompletene popratne opreme što itekako diže cijenu...zato sačekajmo "pametne hrvatske glave" da vidimo što će "skuhati" ovaj put po tom pitanju....

JEDINI ISPRAVNI i Argumentovan Komentar,

jednoj DRZAVICI ovih Dimenzija takvi Avioni su samo Breme za koje Gradjani ne mogu stici platiti koliko oni pojedu,
to je jedan glomazni aparat koji samo trosi u beskraj,
Tenk i Avion mogu uporediti,
za njega Zolja a za Avion Raketa a mi nismo i necemo biti Okupatori nego se orijentirati na odbranu,
Iv

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #81
zlatan nigdje ne kaze da nam avioni ne trebaju, a ostalo tocno kaze osim sto ne vidim sto bi to moglo biti osim miga 29, a on nam ne odgovara.

po meni avioni nam definitivno trebaju jer ako nas itko napadne avioni nam trebaju za napad na mostove na granici ili blizu granice i na rafinerije na neprijateljskom teritoriju, a bez aviona o tome mozes samo sanjati.
struja zakon, nitro USTAV

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #82
zlatan nigdje ne kaze da nam avioni ne trebaju, a ostalo tocno kaze osim sto ne vidim sto bi to moglo biti osim miga 29, a on nam ne odgovara.

po meni avioni nam definitivno trebaju jer ako nas itko napadne avioni nam trebaju za napad na mostove na granici ili blizu granice i na rafinerije na neprijateljskom teritoriju, a bez aviona o tome mozes samo sanjati.

ma eewan,
nemam nista protiv,ALI kako,odakle,sa cijim PENEZAMA (mi ih NEMAMO),
treba mnogo sta ali odakle,

kazi mi radije sto su tvoji planovi po pitanju modelarstva,ovo treba prepustiti OCIMA oni ce bez nas to vec na najbolji nacin zriktati.
ja cu eto da lupam po MIG=u ali ne 21 nego petnaestki ,
a sta cu unutra da zbigam,vjerovatno SUS Impeler , KAZI ????
poz,

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #83
..još dok sam bio u službi bilo je svakavih nagađanja ..stvarno nije na nam da o tome raspravljamo...glavonje će i onako donijeti odluku onako kako im budu servirali oni koji to već godinama rade ...šteta bi bilo samo poslije svega što je puno toga uloženo u školovanje naših novih mladih zrakoplovnih stručnjaka a da ostanemo bez našeg ratnog zrakoplovstva....jedna eskadrila dobrih zrakoplova višestruke namjene i dovoljno za naše plavo slobodno nebo....
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #84
.i još nešto moram dodati; neznam dali vam je poznato ali slovensko nebo čuvaju talijani a to ih košta milione eura ...nažalost natrag nemogu ugovor o takvoj suradnji kad se potpiše nema raskidanja unutar NATO-a...pa sad razmislite o tome što nam je jeftinije , naši avioni ili nečije preskupe usluge...
vedro nebo i miran zrak želi vam vukovar

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #85
Nasi avioni ce nam ionako trebati jednog dana radi Sengena, a i opcenito nasa granica je dosta nezahvalna za cuvati... konkretno, ona sa Bosnom.

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #86
Da li ce nam UOPSTE TRBATI ?
ZA KOGA ???

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #87
Ivane, ma jaca rekla da smo ove godine dobri što se toga tiče :D


 

Odg: Ode nam pola vojne "flote"

Reply #89
samo daj, nemoj se sramiti barem troje ;D