Skip to main content

Topic: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana (Read 7971 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Bas me zanima kako je modelarstvo prihvaceno od vasih ukucana ili susjeda
Meni nekada doma znaju rec pa sta ce ti to,cura takoder premda joj se svidaju moji modeli,neki susjedi gledaju sa zadovoljstvom a neki mozda misle da sam debil  ;D
no meni je najbitnije da mene to zabavlja i ispunjava

kako je kod vas?..raspisite se malo  :)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #1
Moji ukucani su se sada navikli na to, na pocetku "karijere" je bilo svega, jeb..... te avion, kao malo djete itd, a o selu da nepricam, ja sam ovdje u mom kraju jedini koji se bavi sa time, pored kuce mi je stadion za nogomet pa odem cesto zagija letiti, svi gledaju kao da nisam normalan, vidi ga igra se avionima kao malo dijete, nije mi se dalo raspravljati sa seljacinama, koji neznaju nista drugo osim podoit kravu i nahraniti svinje, nemam nista protiv poljoprivrednika, pricam o pojedincima, nevide da im je do ulaznih vrata kuce đubre od krava doslo, a vide da se ja igram avioncicima, ali nisam odustajo od toga,i necu, steta sto ovdje nem nikoga iz sela koga to jos zanima.!!

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #2
Ma i kod mene je tak,neki su oduševljeni,neki bi probali,a neki imaju smetnje na televizoru kad letim!! :D  :D  :D
DJI P3A
DJI MAVIC MINI

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #3
Moji ukucani su se sada navikli na to, na pocetku "karijere" je bilo svega, jeb..... te avion, kao malo djete itd, a o selu da nepricam, ja sam ovdje u mom kraju jedini koji se bavi sa time, pored kuce mi je stadion za nogomet pa odem cesto zagija letiti, svi gledaju kao da nisam normalan, vidi ga igra se avionima kao malo dijete, nije mi se dalo raspravljati sa seljacinama, koji neznaju nista drugo osim podoit kravu i nahraniti svinje, nemam nista protiv poljoprivrednika, pricam o pojedincima, nevide da im je do ulaznih vrata kuce đubre od krava doslo, a vide da se ja igram avioncicima, ali nisam odustajo od toga,i necu, steta sto ovdje nem nikoga iz sela koga to jos zanima.!!
potpuno te razumijem a mislim da je vecini takva situacija..i jos kad cujem ono igra se sa igrackama a pojma nemaju ni sta je to ni nista
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #4
Žena kaže da nisam normalan. Mama kad je došao zadnji paket (Edge) pila tablete za tlak. Tata suzdržan pošto zna da od malena volim avione i uvijek me vodio na aeromiting u Borovo. Moji na poslu me malo čudno gledaju a prijatelji još ne vjeruju u sve to.  ;)

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #5
Tesko im je to razumjeti no trude se, ponekad i pomognu, bilo je puno prigovora u pocetku no naviknu se.

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #6
Ljudi moji treba reči istinu,a to je da bi se mnogi igrali i uživali u ovom hobiju ( DOK SI DIJETE U DUŠI, ŽIVIŠ). :) ;) :)
Problem je u tome da se boje da će ispasti malo manje( PUNO MANJE) muški 8) 8) 8), da će ih pripadnice lijepšeg i nježnijeg spola gledati ko nezrele debile. ???
Da će ih njihovi prijatelji i poznanici gledati kao neozbiljne,nezrele. :P :P :P
Moj stav je da čovjek treba raditi ono što voli  8) 8) 8), kome to smeta za mene je nezreo i neozbiljan.


Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #7
 :D  :D  :D
Izglada da svi imamo podjednake priče.

-susjedi ; vidi onoga igra se ko dijete
- starci  ; ajde uvati se posla, nemoj dangubit oko igranja stim
- žena ;  pa jesi ti normalan dat tu lovu (a u biti vidi samo 20-30 posto koji piše na paketu :D )
-poštar; koliki paketa imaju doć ovaj mjesec

Ali jednoga dana stvar se bitno promijenila  :o
Nakon deprona odlučio sam se na nešto ozbiljnije i napravio prvi nitro model raspona
1.5 met. sa "smoke sistemom"  ;D
Svima su oči bile velike a usta širom otvorena kad sam preletio par puta susjedstvo i od
sunčanog dana napravio pomrčinu  8).
Sada jedva čekaju da stave "fat Shark" na oči i  da ih malo provozam sa multijem   8).
Ljudi će sve prihvatit , samo im treba to kvalitetno prezentirat .

P.S.  podatke od  plaćanja karticom ipak držim u tajnosti od ukućana  :D  :D






Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #8
kod mene je to ok
mlalog sam navukao pa
me ne zeza a zena
me sama nazove i kaze doslo ljepilo u trgovinu da ti uzmem jedno ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
dovoljno jak motor moze dignuti i tavalon u zrak

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #9
U mojoj 'vamilji modelarstvo je prisutno već preko 70 god, eto već treća generacija krši modele ..  :D .
Nitko nam ne prigovara, jer ne pretjerujemo, bavimo se koliko stignemo, susjedi uglavnom ne znaju, reklo bi se da imam idealnu situaciju  ;) !

E sada nešto o ovim panjevima koji vam prigovaraju da se 'igrate ko' mala djeca':
u čemu je razlika između 'igranja sa aviončićima' i recimo igranja badmintona ? Odmah će vam reći da je badminton fizički aktivan sport !
O daaa, a što je Free Flight?  Malo jači vjetar na takmićenju i ne gine vam 20-tak i više  km "šetnjice po livadama".  Ja sam kao pomočnik takmičarima na loggeru izbrojio 12 km, a nisam se tada niti tekmao, navećer popadamo u šatore umorni da se ni popišati ne stignemo !

Sada vas pitaju što je to Free Flight.... mađunarodna udruga FAI ima 7 sportskih kategorija u modelarstvu F1 do F7,
s time da su F1 do F5 avioni/helikopteri: http://www.mat.uc.pt/~pedro/ncientificos/FAIclasses.html
F6 su mislim rakete, a F7 baloni... pa se između nekoliko desetaka disciplina mogu naći neku odgovarajuču i dovoljno sportsku  i prestanu zajebavat sa glupim pitanjima !

Uostalom svaki hobby jednako košta, ovisi samo koliko smo spremni love potrošiti !

Damir

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #10
bitno je da mi uzivamo u ovom hobiju a sto manje se opterecujemo sa tim ko sta misli bit ce bolje
Diogen bome vi narastajima prenosite znanje samo tako i nastavite  ;)
JR XP9303
Raptor 50 o.s. max 50sx-h
Raptor 30/50
No limit boat 54cc
U dolasku ostatak flote

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #11
:D :D :D
Izglada da svi imamo podjednake priče.

-susjedi ; vidi onoga igra se ko dijete
- starci  ; ajde uvati se posla, nemoj dangubit oko igranja stim
- žena ;  pa jesi ti normalan dat tu lovu (a u biti vidi samo 20-30 posto koji piše na paketu :D )
-poštar; koliki paketa imaju doć ovaj mjesec

P.S.  podatke od  plaćanja karticom ipak držim u tajnosti od ukućana  :D :D





:D :D :D :D :D
bome i moj postar kaze da sam najjaci sto se tice poste u selu, vise ni negleda na adresu i ime na kutiji samo javi stigo ti paket!



 

Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #12
eeee ja svojoj zeni ponosno skrivam i muljam. sve kao mjenjao sam ovo za ono pa samo malcice dodao ... onda se pogubim, pa ona malko poludi pa malko nadrapam al sve se rijesi nekak. :) sve u svemu, dok god su modeli i serafljenje u podrumu, dobro je. malo toga radim za sebe pa imam podrsku, samo i ja nekad pretegnem proracun pa me prizemlji.
iskustvo je ono šta dobiješ kad ne dobiješ ono šta hoćeš, ono dolazi iz losih prosudbi, a iz iskustva dolaze dobre prosudbe

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #13
Moji ukucani su se sada navikli na to, na pocetku "karijere" je bilo svega, jeb..... te avion, kao malo djete itd, a o selu da nepricam, ja sam ovdje u mom kraju jedini koji se bavi sa time, pored kuce mi je stadion za nogomet pa odem cesto zagija letiti, svi gledaju kao da nisam normalan, vidi ga igra se avionima kao malo dijete, nije mi se dalo raspravljati sa seljacinama, koji neznaju nista drugo osim podoit kravu i nahraniti svinje, nemam nista protiv poljoprivrednika, pricam o pojedincima, nevide da im je do ulaznih vrata kuce đubre od krava doslo, a vide da se ja igram avioncicima, ali nisam odustajo od toga,i necu, steta sto ovdje nem nikoga iz sela koga to jos zanima.!!

Bogami i kod mene je bila identična situacija, sve dok nisam oženio i odselio od staraca :'(
a sad bi ponekad rado zaigrao partiju nogača pa mi žena zvoca nek radije idemo avione provozat  :D ;D recept za dobru volju: ako je ikako moguće modelarski proračun odvojiti od obiteljskog i funkcionirati prema mogućnostima. 

Odg: Koliko je ovaj hobi prihvacen od vasih ukucana

Reply #14
pa zasto ne zajedno,
dok ONA je tu, topla kafica i nesto za grickati tada je i letenje uzitak,
zajedniciki uzitak ali kada Modele sam gradis i izdatci su minimalni

ALI,kupovati,kupovai i LUPATI
pa koja bi Zenica to mirno gledala ?

ja takvih problema nikada nisam imao,

Poz. iv