Skip to main content

Topic: Quad za FPV leti pola sata (Read 6133 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Quad za FPV leti pola sata

Evo sa ponosom vam predstavljma multirotor koji leti najduže u hrvata.
Odlućio sam napraviti nešto što leti dugo a ujedno super stabilno.
Let sam ponovio 3 puta od kojih je jedan kompletan snimljne kao dokaza.
Do duše u 2 djela jer nex 5 snima SAMO 30 min i onda sam prestane snimati.
Pa sam mora onaj završetak snimiti još do kraja.
 
Quad konkretno leti 31 min i par sekundi ovisno o baterijam koje stavim.
Baterije su sa okte koje su stare godinu dana i imaju dosta letova na sebi tako da vijerujem da bi sa novim batkama rezultati bio i bolji.
Dobra vjest je da quad leti i sa 3 baterije 4s 5000 pa ima još prostora za napredak.
 
31 min je letio sa 2 baterije 4s 5000.
 
Setup
 
quad 675g
do motora do motora 530mm
ukupna snaga 850w
 
Video sljed sutra kada se uplouda na jubito (za klap klap nevjernike)
I i vrlo rado može doći bilo tko da se uvjeri na soje oči ali naravno u okladu odma da ne letim pola sata bezveze :)
 
Za sada par slika a sutra ja se nada video:
 

 

 

 

 

 

 

 
Za sada toliko sljedi update uskoro a možda i duže vrijeme tko zna. :)
 

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #1
šta je to prema mojih 5 minuta :-)


Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #3
Predobro!
jučer sam ga vidio samo na kratko s polupraznim batkama, mališa je letio kao na speedu,
moraš staviti jedan video i takvog leta, ili ubaci koju scenu prije ovih 30 minuta, da se vidi okretnost

s novim batkama će jednako dugo letit iako se stavi gopro i video link gore, tj opremi za FPV upotrebu.

btw, ako još netko tu puca na endurance,
ovo je sve jeftino s hobbykinga, nikakvi skupi scorpion motori, a leti preko 65 minuta.
poanta je u niskom KV i većim propovima, onda raste efikasnost.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21097024&postcount=102

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #4
To sa batkama nisam siguran dam ti svoje 2 pune pa probaj donesem ti 5 komada pa biraj koje 2 hoces staviti.i ima snimljenog i jurcanja dans je adriana snimala malo i to cemo da uploudamo samo sutra.
Jedva ceka sutra probati sa 3 batke da vidim koliko moze da lebdi.
A za ovoga od 65 min znam jos od prije.
Nije mi to toliko vazno bitno da leti pola sata.
Znas kada neko pita koliko leti ljepo kazes pola sata

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #5
moj MK mali je sa 2200mAh 4S na 24-26minute, sa 3300mAh 4S je 36minuta, gore su samo video link i kamera, RTF cca 850g


Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #7
btw, ako još netko tu puca na endurance,
ovo je sve jeftino s hobbykinga, nikakvi skupi scorpion motori, a leti preko 65 minuta.
poanta je u niskom KV i većim propovima, onda raste efikasnost.
http://www.rcgroups.com/forums/showpost.php?p=21097024&postcount=102

Znam ja to da netraba skupi setup biti da bi se letilo dugo ili dizalo kile tereta

To je dobro napisati za one neupučene.
Škorpion možda je eficijentniji ali nije za 50% nije ni za 20% nije ni za 10% nego 2 %.

Imao sam na helikopteru svašta i škorpiona i ovog i onoga sve je to siti k..
Samo netko voli da mu piše ...... a pisalo i na plotu.....

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #8
moj MK mali je sa 2200mAh 4S na 24-26minute, sa 3300mAh 4S je 36minuta, gore su samo video link i kamera, RTF cca 850g
You tube or it did't happen :-)

koji fakin youtube, robberoxxy 2827/35 motori 760kv, MK regleri 10A, njihov frame, karonske elise, sa 2200 baterijom u hoveru vuce 6A, sa 3300 7,7A
timer je slozen na stanici na 20 min i tu ga spustam, nema smisla izvadit svaki mA iz baterije
ima negdje tu na mutlirotor sekciji slike sa telemetrije, ako nadjem ti okacim opet tu

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #9
ja danas bio i uvjerio se u vjerodostojnost iskaza, i to 2 puta. tak da sa jazom idem letit samo ako nosi 2 ili 3 baterije.
ja sa svojim quad-snake uspio letit 15min i 37 sek. drugi let 15 min i 10 sek.
isti setup ko od jaze, ali sa 3s 5000 - jedan komad
i još je malo veći quad i teži
he, klap jazavČe, klap do klapova i sklapanja te klapnula šta sklepnula te klapovima od klapova klap.

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #10
Haha, jazavac jebeni kralj  :) Svaka čast, čestitam!



Znam ja to da netraba skupi setup biti da bi se letilo dugo ili dizalo kile tereta

To je dobro napisati za one neupučene.
Škorpion možda je eficijentniji ali nije za 50% nije ni za 20% nije ni za 10% nego 2 %.

Imao sam na helikopteru svašta i škorpiona i ovog i onoga sve je to siti k..
Samo netko voli da mu piše ...... a pisalo i na plotu.....

Ja preferiram nešto kvalitetnije stvari na multije stavljat, ali ne zato kaj gore piše Scorpion ili kaj već, niti zbog tih par posto efikasnosti, već čisto radi sigurnosti. Samo zato
MAK Zapad

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #11
Haha, jazavac jebeni kralj  :) Svaka čast, čestitam!



Znam ja to da netraba skupi setup biti da bi se letilo dugo ili dizalo kile tereta

To je dobro napisati za one neupučene.
Škorpion možda je eficijentniji ali nije za 50% nije ni za 20% nije ni za 10% nego 2 %.

Imao sam na helikopteru svašta i škorpiona i ovog i onoga sve je to siti k..
Samo netko voli da mu piše ...... a pisalo i na plotu.....

Ja preferiram nešto kvalitetnije stvari na multije stavljat, ali ne zato kaj gore piše Scorpion ili kaj već, niti zbog tih par posto efikasnosti, već čisto radi sigurnosti. Samo zato

to je već druga stavr.

Iako se meni nikada nije desilo da mi je izgorio motor i regler u zraku.
Ako kupiš loše motore imaš problem sa ležajevima ali to zamjeniš i sve ok.
Mislim da je tu nešto drugo a to je da je bolja završna obrada motor je vijerovatno bolje balansiran manje trese i tako te varijante.
Multirotori naviše padaju zbog ljudi koji ih sasrtavljaju koji imaju loše lemilce ,nemaju blag veze o elektronici i opčenito multirotoriam.
Neosigurani konektori neizolirane žice od vibracija ne korištenje locktitea tamo gdije treba stavljanje doslovno najjeftinih komponenti koje možeš naći i na kraju sklapanje koje je tako sastavlljeno kada ga pogledaš padne.
To je sve.
Mikrokopter je odradio kod mene puno letova i niti jednom nije pao.
Ali isto toliko sam letio sa onim prvim kk i isto nikada nije pao.
Multiwii-jem sam imao problem ali na kraju sam skužio šta me zafrkavalo i više ne pada.
Ovaj quad sada leti sa multiwii ganjo sam ga pun gas koliko može i nije pao.
U i vjerujem da neč više nikada pasti.
Multiwii je padao zbog mog neznanja kako šta spojiti i zbog toga što mi niko nije mogao reči od ekipe koja leti multiwii u čemu je bio problem.
Ali evo snašo sam se i radi još ću ga testirati malo na molom quadu a onda ide nazad na hexu.
Jedva čekam danas da probam na 3 batke letit da vidim koliko će izdržati sa 3 komada.

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #12
evo danas test koji me malo iznenadio quadić leti dulje sa 3s 5000 3p  nego sa 4s 5000 3p.
Evo prvo leti sa 3s 5000 3p
 

 

 
a sada sa 4s 5000 3p
 

 

Odg: Quad za FPV leti pola sata

Reply #13
Zaboravio sam da na 4s 5000 radi lupinge ko lud napravio ih jedno 10 kmada prvi puta u životu sa multirotoro i fora moram priznati ne kao sa helikopterom ali fora pogotovo onaj zvuk kada se okrene pa kada ga zaustavi skroz fora. :)