Skip to main content

Topic: Alula & Alulica by Plavi (Read 52546 times) previous topic - next topic

0 Members and 2 Guests are viewing this topic.

Odg: Alula

Reply #90
Ma kakva zima pa nismo u Rusiji :D

Odg: Alula

Reply #91
 Za prvo presvlačenje krila nije loše.. folija je ona tiskarska 25mikronska.. nije savršeno, ali zadovoljan sam.. jedino kaj je prozirno.. ionako je ovo proba.. ovaj žuti stripe je HK folija.. ona za 2$/m.. i čini mi se ok. Pegla je Rowenta..  :D


Odg: Alula

Reply #92
Ma brutala izgleda....kad ide v zrak :D

Odg: Alula

Reply #93
Lijepo izgleda...ako te pati prozirna folija vrlo lako je ukrasiš sa marker-flomasterom ili onim od TOZ-a ... Formula 6093 Permanent. Niš' dodatne težine, a iskombiniraš uzorak koji želiš.
Damir

Odg: Alula

Reply #94
ufff... kak sam kratak s vremenom... krilo stoji...


Odg: Alula

Reply #96
Drooperons! To već par mjeseci želim probat :)



Odg: Alula

Reply #99
Obožavam jedriličarske filmiće, hvala Remote!!

Odg: Alula

Reply #100
Nakon pun kufer vremena, Alula napreduje... ::)
Napreduje u pomalo neočekivanom smjeru.. dobila je fuss i TT .07.. i time će biti prva Alula-like letalo sa malim cvajom na nosu..RTF računam oko 350 - 400 g..ostaje mi još vertikalac, stajni trapić i pronaći krilu odgovarajuću poziciju da sve skupa ima CG di bi trebalo..


Odg: Alula

Reply #101
Kolko inace bude RTF? (Bez ove cigle na nosu) :D


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Odg: Alula

Reply #102
Zede, to nije cigla... to je majušni motorčić od 95 gr. koji je ekvivalent elektromotoru od cca. 150w..
Ako zbrojiš masu el. motora od 150w i pripadajuće mu baterije, vjeruj mi .... dođeš na vrlo sličnu masu..
Uz ovaj mali motor stavim rezervoarčić od 30ml .. i u 120g. imam vrlo dobar pogon..

Alula bez pogona (DLG), ovdje kod mene u Turopoljskoj ravnici nema smisla... Dobio bi ja nju da bude 150 - 200g. RTF i mogao bi ju nabacivat po livadi i letit 20 sec. ... ali mislim da to nema smisla... da sam negdje na morskoj obali i da mogu računati na neko fino konstantno jugo onda bi mogao brijat o nekakvom slopingu... ali ovdje...  neeee..

Odg: Alula

Reply #103
a termika? :P :D

ma salio sam se malo samo me zanima koja je razlika izmedju "prazne" Alule, tj. bez pogona i ove tvoje.

Odg: Alula

Reply #104
Zede, to nije cigla... to je majušni motorčić od 95 gr. koji je ekvivalent elektromotoru od cca. 150w..
Ako zbrojiš masu el. motora od 150w i pripadajuće mu baterije, vjeruj mi .... dođeš na vrlo sličnu masu..
Uz ovaj mali motor stavim rezervoarčić od 30ml .. i u 120g. imam vrlo dobar pogon..
Alula bez pogona (DLG), ovdje kod mene u Turopoljskoj ravnici nema smisla... Dobio bi ja nju da bude 150 - 200g. RTF i mogao bi ju nabacivat po livadi i letit 20 sec. ... ali mislim da to nema smisla... da sam negdje na morskoj obali i da mogu računati na neko fino konstantno jugo onda bi mogao brijat o nekakvom slopingu... ali ovdje...  neeee..
Dajem odgovor za technofrikove.. :D

[attach=1]
[attach=2]