Skip to main content

Topic: Alula & Alulica by Plavi (Read 52558 times) previous topic - next topic

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Odg: Alula

Reply #105
 ;D  ;D

Ovo je CL

@šišmiš - gledam slike pa koliko vidim ( ne prigovaram samo gledam i komentiram/pitam )

Sva težina u nosu, bez repa - gdje je težište?

Serva za elerone su gdje?

30grama goriva ispred težišta na modelu teškom 200g?

Ramenjača kao okomita balza letvica, godovi uzdužno?

Gumica je nadam se za potrebe slikanja

Dosjed krila na trup nema 'sedlo', dvije ravne plohe bez potpore za donju stranu krila ( prednji dio profila)

Ispod žute folije ima/nema balza planka?

Motor je u 0/0 stupnjeva?


if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Alula

Reply #106
Hijao Renato, oštar si ko britva :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odg: Alula

Reply #107
@Diogen
@Faldomak
Vidim da je stara garda naoštrila britve...  :D :D
samo malo da se rješim djece (zadaća, kupanje, večera, krevet...) pa ću Vam detaljnije elaborirat svoj naum..
Krilo sam samo provizorno okačio gumicom... za potrebe fotkanja.. nisam baš takav harmonikaš..... ;)

I'll be back... 8)

Odg: Alula

Reply #108
Nisu britve za sjeckanje nego za uspješan model  :)

A ovo STARA budemo posebno razgovarali  :D  >:(  :D

Samo ti sredi klince u miru i veselju za modele ima uvijek vremena


if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }


Odg: Alula

Reply #110
;D  ;D

Ovo je CL a CL je ?

@šišmiš - gledam slike pa koliko vidim ( ne prigovaram samo gledam i komentiram/pitam )
možeš i prigovarat... stekao sam imunitet na to... ipak sam u braku već 12 g.  :D

Sva težina u nosu, bez repa - gdje je težište?
Nije sva masa u nosu - pa kak bi onda to letilo ? krilo je 880 x 230root/170tip i CG mu dođe na 40,3mm od napadne ivice krila.. Koncept je tailless plank, ali sa profilom DLG-a.. Baterija, servači, prijemnik su mase kojima ću manipulirati - idu prema repu kao protuteža masi motora od 95g.  Probao provizorno i stvar pije vodu - da se uravnotežit u CG-u..

Serva za elerone su gdje?

how to do a screenshot on a pc

30grama goriva ispred težišta na modelu teškom 200g?
Rezervoar ide u CG kako potrošnjom goriva ne bi mrdao isti..

Ramenjača kao okomita balza letvica, godovi uzdužno? da.. balsa letvica - godovi idu uzdužno.. Kada me se netko od Vas koji jednom mjesečno hodočastite do Švagija svjeti, biti će i karbona u krilima.. meni se za tri karbonska ražnjića ne poteže do Brežica ili dalje..

Gumica je nadam se za potrebe slikanja naravno...

Dosjed krila na trup nema 'sedlo', dvije ravne plohe bez potpore za donju stranu krila ( prednji dio profila)biti će.. pozicija krila biti će određena kad pošarafim sve sitne điđe i pofolijam fus. I naravno da će imati odgovarajuće ležište sprijeda i 'štiftić' da ne pluta lijevo-desno, a iza ću ga šarafit

Ispod žute folije ima/nema balza planka? 2 mm balsa

Motor je u 0/0 stupnjeva? firewall je 2 stupnja nagnut naprijed, desno ga nisam naginjao jer računam da će spulja koja strši van centra na desno odradit svoje što se svladavanja momenta propelera tiče - po potrebi ću trpat šajbice.. Ovo mi je prva samogradnja sa nitračem.. kad ja njega dobijem u zrak steći ću najbolji feeling za taj motor... struja je linearna, predvidiva...  a ovo je drndavo i manje predvidivo..




@Diogen

Odg: Alula

Reply #111
 :D

CL je Control Line - koliko vidim na Diogenovoj slici ti modeli imaju samo kontrolu dubine i klackalicu na krilu

[attach=1]


control line airplane



____________________________________


Ostalo - sve 5

samo mi se ne svidja - servo za elerone u trupu - svaki puta kad skineš krilo linkovi su smrdani.
if ($znanje == NULL) {read FAQ; use SEARCH; use GOOGLE; } else { use mozak; make post; }

Odg: Alula

Reply #112
nije isključeno da ću cijelo krilo presvlačit žutom folijom... ako dođe do toga... servići idu u krilo....


Odg: Alula

Reply #113
Još uvijek stigneš dodat rep, nije kasno...
Nešto je u zraku...
Multiplex Profi mc3030 - 22 years of excelence and counting...
Siniša

Odg: Alula

Reply #114
@šišmiš ... odgovor je upisan u sliku ! (Hint - read comment..)  ;)
Damir

[attach=1]


 

Odg: Alula

Reply #116
Damire
Može jedno pitanje, zašto u odgovorima koristiš QR,
Ja ih mogu pročitati, je da mi je komplicirano na mobu ali bez greške,  ali ne znam jel drugi mogu.

lp

Marjan
Zagi, Mini Titan 325, F5J-N 400 by Beli, MPX Easy Star II
MPX Funjet, Cessna 177 GP-10,MPX FunCub, Robbe Charter, Combat & Slope Soaring Wing, Mini Dex DLG, SpaceWalker, Cirus.
Futaba 7C

Odg: Alula

Reply #117
Može jedno pitanje, zašto u odgovorima koristiš QR,
Ja ih mogu pročitati, je da mi je komplicirano na mobu ali bez greške,  ali ne znam jel drugi mogu.
Ja i Šišmiš smo se malo 'razigrali'.. :) , kako on ima potpis sa jednim QR-om, ja  mu eto tako napišem  odgovore.

Da bi pročitali QR, ne treba imati mob, dovoljno je sliku poslati ovdje: http://www.onlinebarcodereader.com/

Ako se želi generirati QR, onda je to ovdje: http://goqr.me/

Čitanje mora biti bez greške jer QR ima kontrolni mehanizam ugrađen..

Damir


Odg: Alula

Reply #119
A ovo STARA budemo posebno razgovarali  :D  >:(  :D

no hard feelings... nisam ni ja daleko (4 okrugle banke ovog ljeta)... kad vidim sve ove piceke 1990-2000 i nekoje godište...
osjećam se na livadi kao zalutali Pterosaur sa tim svojim Zagijem...